Enduro


Enduro on maastikul sõidetav motospordiala, mille klassikaline võistlus kestab kaks päeva. Ühe võistlusringi pikkuseks on 50-70 kilomeetrit, mida läbitakse vastavalt klassile 2-3 korda. Rada peab olema läbitav igasuguse ilmaga. Endurovõistluse eesmärgiks on panna proovile mootorrataste töökindlus ja osalevate võistlejate oskused.

Võistlusrajal on ekstreem-, krossi- ja enduro kiiruskatsed, kus mõõdetakse parimat tulemust. Lisaks tuleb võistlejatel läbida ajakontrollpunkte, kuhu nad peavad jõudma täpselt õigeks ajaks – liiga varase või hilise ajakontrollpunkti jõudmise eest saab karistuse.

Umbes kolmandik võistlusrajast võib kulgeda asfaldil. Kuna katsetelt ülesõidud toimuvad avalikel teedel ja jälgida tuleb kehtivaid liikluseeskirju, peab enduromootorratas olema registris arvele võetud ja kindlustatud, samuti peab võistlejal olema vastava kategooria juhiluba.

Enduro komisjoni protokollidBalti enduro stardinumbrid

Balti riikides on ühine enduro stardinumbrite haldus. Igal sõitjal on individuaalne unikaalne number. Võistlusrattal peavad numbri ja põhja värvid vastama klassile, kuhu ennast võistlema registreeritakse. Numbri taotlemiseks kirjuta dbluma(at)inbox.lv või toivo.nikopensius(at)mail.ee

EMF Enduro reeglid 2017
EMF Endurosprindi reeglid 2017 (10.04.2017)
EMF Enduro reeglid 2016
EMF Endurosprindi reeglid 2016
Enduro Baltic and Latvian Cup Regulations
Enduro Sprint Baltic and Latvian Cup Regulations